آژانس مسافرتی جابان گشت کرمانشاه

پیشرو در ارائه خدمات تورهای متنوع گردشگری

پارک ملی ژانگ جیاجی

یکی از این جاذبه های طبیعی چین ، پارک جنگلی ژانگ جیاجی است که شاید خیلی از ما حتی اسم آن را نشنیده باشیم اما حیف است که با این مناظر شگفت آشنا نشویم.

پارک ملی ژانگ جیاجی به وسعت حدود 130 کیلومتر مربع در 32 کیلومتری حومه شمالی شهر ژانگ جیاجی قرار دارد .

در سال 1982 این پارک جنگلی به نام فعلی معرفی شد و در سال 1992 توسط سازمان یونسکو به عنوان منطقه باستانی و تاریخی ثبت گردید.

در سال 2004 هم به عنوان جئوپارک جهانی معرفی شد.

بیشتر شهرت این پارک به سبب ستون های صخره ای بلندی است که اولین فیلم مشهور سه بعدی سینمایی به نام آواتار (2012) در آن فیلم برداری شد.

 در سال 2007، وارد لیست مناطق درجه اول (5A ) دیدنی چین قرار گرفت. این جنگل یک منبع غنی عرضه اکسیژن است و در کنار آن موزه فرهنگی و مذهبی مردم بومی نیز هست.
تاریخچه پارک ملی ژانگ جیاجی

 این منطقه جنگلی  سابقا یک مکان ممنوعه بود و هر کسی نمی توانست وارد آن شود . در تاریخ 24 نوامبر سال 1934 توسط ارتش سرخ چین آزاد شد و کمیته انقلاب شهر دایونگ در این مکان تاسیس شد اما همچنان حکومتی باقی ماند .

پس از جمهوری خلق چین در سال 1949، به شهرستان بانپینگ ملحق شد و شش سال بعد توسط دولت ، به نام مزرعه جنگلی چانگ ژیاژیه تغییر نام داد.

 در سال 1982، شورای دولتی چین نام مزرعه جنگلی را به  "پارک جنگلی ملی چانگ ژیاژیه "تغییر داد و این زمان بود که اولین پارک جنگلی ملی  در چین ساخته شد.
سال 1992، پارک ملی جنگل ژنژیجی  به خاطر منحصر به فرد بودن چانگ ژیاژیه  توسط #سازمان ملل متحد در لیست  "میراث جهانی طبیعی تاریخی"   ثبت گردید. 
در فوریه سال 2004 عنوان پارک جهانی #زمین شناسی  را نیز کسب کرد.  

این پارک ملی اولین منطقه  گردشگری چین بود که درجه AAAAA را در سال 2007 کسب کرد.
جاذبه های توریستی و تاریخی پارک ملی


1) کوهستان یوان ژیاژیه

کوهستان یوان ژیاژیه واقع در بخش شمال پارک جنگلی ملی چانگ ژیاژیه ، به سبب کوه های شیب دار، ستون های سنگی عجیب و غریب و  دره های عمیق اش بسیار دیدنی است. صحنه های فیلم آواتار نیز مربوط به این کوهستان است.

همچنین منطقه روح های سرگردان در این قسمت واقع شده اند.

 حدود 800 متر که وارد کوهستان می شویم یک دنباله زیگزاگ شما را با خود تا بالا می برد از آنجا سرزمین ارواح سرگردان در مقابل روی شماست.

شما می توانید بسیاری از اشکال و اندازه های مختلف که ممکن است بخشی از آن ها در ابرها پنهان باشند را ببینید، به خصوص بعد از باران، کاملا احساس می کنید که ، در سرزمین عجایب آسمانی ایستاده اید.

چرا سرزمین روح

 گویا بازدید کننده ها که سخت  محسور مناظر زیبا و مرموز می شدند راه برگشت را گم می کردند به همین دلیل این سرزمین را سرزمین روح از دست رفته نام گذاری می کنند .

 طولانی ترین و بالاترین تله کابین جهان که در کتاب گینس ثبت شده در این مکان وجود دارد که طول کل آن 7455 متر است.


جاده تونگتیان

 جاده تونگتیان یا "جاده ای  با 99 پیچ "یک بزرگراه  11 کیلومتری است  که در کوهستان یوان ژیاژیه قرار دارد و یکی از شیب دار ترین مارپیچ ها در جهان است.

فاصله بین دو پیچ حداقل 300 و حداکثر 1200 متر است.


2) ستون جنوبی آسمان

کوهستان یوان ژیاژیه چشم انداز طبیعی و بسیار کهن دارد .

 ستون جنوبی آسمان با ارتفاع 1074 متر از سطح دریا یکی از سه هزار صخره کوهستان یوان ژیاژیه است. در سال 2008  گروهی از عکاسان هالیوودی چهار روز وقت صرف کردند و از این منطقه عکاسی کردند و این عکس ها منبع الهام بسیاری از اِلمان های صحنه فیلم آواتار شد. به طور مثال الگوی کوه تسبیح گوی در جهان پاندرا از صخره ستون جنوبی آسمان برداشته شد.

در سال 2009 این صخره به خاطر یادبود این اثر به کوه تسبیح گوی آواتار تغییر نام داد.


3) روستای هوانگشی

این روستا بزرگترین روستای گردشگری کوهستان یوان ژیاژیه است. گفته شده است که در دوران سلسله هان، ژانگ لیانگ (یک سیاستمدار) به این محل تبعید شد و در نهایت با کمک معلم خود به نام "هوانگ شی گونگ" توانست فرار کند. از آن پس، این محل  روستای  هوانگشی نام گرفت.

یک ضرب المثل محلی هست که می گوید " اگه هوانگشی رو نبینی انگار بازدیدت از چانگ ژیانژیه قبول نیست". روستا در ارتفاع 1080 متری از سطح دریا قرار دارد. از جاذبه های توریستی این روستا  "کتاب  آسمانی " و "جعبه گرانبها " ، "باغ جلویی" ، " صخره لاک پشت" است . منظره طلوع و غروب روستا نیز از جاذبه گردشگری روستا است.

یک سکوی بالای یک صخره در شرق روستا قرار دارد که به "محل چیدن ستاره ها " معروف است و شبها بسیار دیدنی است.


4) اولین پل جهان

در جنوب کوهستان یوان ژیاژیه،  اولین پل طبیعی  جهان ،  دو قله سنگی بزرگ را به هم وصل می کند. عرض آن  2 متر و ضخامت 4 متر، طول 50 متر و ارتفاع نسبی 400 متراز سطح زمین است .

این پل بلندترین پل سنگی از این نوع در جهان است. این قسمت مسیر ، همیشه شلوغ و پر از بازدید کننده است و پیدا کردن جای خالی برای گرفتن عکس بسیار دشوار می باشد .
5) مسیر های پیاده روی شیشه ای

مسیرهای پیاده روی ویژه کوه ،با طول چند کیلومتر در اطراف قله کوه تیانمن وجود دارد.

یک بخش کوچک هفتاد متری از این مسیر با شیشه ساخته شده  و ضخامت آن تنها 6 سانتی متر است. شما می توانید ته گودال زیر پای خود را ببینید، این نمایشی است که واقعا برای گردشگرانی که ترس از ارتفاع دارند  مناسب نیست.

6) بلندترین آسانسور جهان

آسانسور بایلنگ (آسانسورصد اژدها ) یک آسانسور شیشه ای ست که بر روی یک طرف از یک صخره بزرگ در پارک قرار دارد و ادعا می شود که بلندترین و سنگین ترین آسانسور فضای باز در جهان است. ساخت و ساز  آسانسور در ماه اکتبر سال 1999 آغاز شد، و در سال 2002 افتتاح شد منتها به  دلیل نگرانی از اثرات زیست محیطی آسانسور و جنجال رسانه ای آن عملیات به مدت 10 ماه متوقف شد ولی دوباره شروع به کار کرد.

در 16 ژانویه سال 2015 آسانسور رسما به عنوان بلندترین آسانسور فضای باز در جهان در کتاب گینتس ثبت شد.

آسانسور غول پیکر  در واقع از سه آسانسور کوچک تشکیل شده است که مسیر دو ساعته را در دو دقیقه طی می کند. حدود 335 متر ارتفاع دارد و سه طرف آن شیشه ای ست که بازدید کننده ها منظره اطراف را ببینند.

7) بزرگترین پل شیشه ای جهان

این پل ترسناک سابقا یک پل معمولی چوبی بود و در جولای سال 2014 بعد از بازسازی تبدیل به پل شیشه ای شد . این پل  رو معمار ی به نام "حییم دوتان" طراحی کرده است. دوتان می گوید این پل یک نمایی زیبا از جهان اطراف را به شما می دهد و قادر است وزن همزمان 800 نفر را تحمل کند. از بالای این این پل شیشه ای می توان بلندترین بانجی جامپینگ در دنیا را امتحان کرد البته قبل از این برج ماکاوو با 233 متر این عنوان را در اختیار داشت .

پل حدود 430 متر طول و 6 متر عرض دارد و بلندترین از نوع خود است و در ارتفاع 300 متری از سطح زمین نصب شده است. شیشه کف آن دارای 24 میلیمتر ضخامت است یعنی حدود 25 برابر معکم تر از شیشه ی پنجره های معمولی است. 

8) رودخانه جریان های طلایی

 نهر جینبیان که به "نهر جریان های طلایی " شهرت یافته است با طول حدود هشت کیلومتر به خاطر آب شفاف، طبیعت سرسبز و سکوت آرامش بخش خود معروف است.

این نهر به عنوان یک "بهشت" واقعی برای گیاهان است و در  مسیر خود با گل ها، درختان و علف های فراوانی آراسته شده است. 

جالب هست بدانید که در فصل پاییز در این نهر شما می توانید سایه تان را ببینید که از یکی به دو تا و از دو تا به سه سایه تبدیل می شود و این سه سایه همیشه دنبال شما هستند. علت این پدیده  هنوز مشخص نیست. 
9) دروازه بهشت

یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری این منطقه دروازه بهشت است که بلندترین غار جهان نیز نامیده شده است. طول آن 60 متر  ارتفاع 131.5 و عرض 57 متر است. 

برای رسیدن به دهانه غار یک راه با  999 پله ما را به دروازه بهشت می رساند. با توجه به فلسفه تائو و  عرفان آن  999 عدد بزرگ و نماد امپراتوری است.

یک باور در میان مردم محلی است که این کوه و دروازه آن یک نیروی عرفانی دارد به طور مثال گفته می شود که در قرن بیستم ناگهان یک آبشار در این کوهستان به دلایل غیر قابل توضیحی فرو ریخت. این آبشار در ارتفاع 1500 متری نمایان شد و تنها به مدت 15 دقیقه جاری بود و سپس ناگهان ناپدید شد. جالب است که هر بار که این حوادث عجیب و غریب در این مکان اتفاق افتاده آن سال رویداد مهمی برای چین رخ داده است، البته شاید فقط این چینی های خرافی باشند که این ارتباطات را ایجاد کردند.
10) کوهستان تیانزی

 تیانزی (پسر آسمان) نام خود را از رهبر گروهی که سال ها پیش در قرن 12 در این منطقه انقلاب کرد و خود را به این نام معرفی کرد گرفته است .با بازدید از این منطقه می توانید بسیاری از آثار به جا مانده از آن دوران را ببینید.

این کوهستان افسانه های زیادی از پسر آسمان در دل خود دارد. مثل درختان کاج که بالای صخره ها رو به آسمان قد برافراشته اند این صخره ها زمانی شانه پسر آسمان بودند که پس از مرگ او به سنگ تبدیل شدند. در مقابل صخره های یو بی منطقه ای پر از گل هست که در افسانه ها آمده که جن ها برای احترام به لشگر پسر آسمان که از این صخره ها سقوط کرده اند این گل ها را می آورند. افسانه ای است که می گوید وقتی پسر آسمان در جنگ شکست خورد از صخره ای پرید و خودش را به کشتن داد و گل هایی که معشوقه اش  برای یاد کردن از او از صخره  پایین می ریخت به این صخره ها تبدیل شدند. 

علاوه بر این، افسانه های مختلف در مورد گنجینه های بی شماری از سلسله مینگ پنهان در کوه های تیانمن وجود دارد. قرن ها شکارچیان گنج سخت در تلاش هستند تا آنها را پیدا کنند، اما موفق نشدند.

به هر طرف که نگاه کنید هر صخره و هر دره برای خود نام و افسانه ای دارد.

اگر علاقه مند هستید بیشتر بدانید می توانید به تاریخ امپراتوری زیانگ مراجعه کنید.
11) آبشار و دریاچه باوفگ

دریاچه بافنگ در دره سوکسی یک منبع ذخیره طبیعی آب با مناظر طبیعی و بسیار زیبای منطقه است.

دریاچه بافنگ 85 متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد و چون در دامنه کوه باوفنگ قرار دارد به این نام خوانده می شود. عمق متوسط 72 متر و مساحت 30 هکتاری آن می تواند 6 میلیون متر مکعب آب را در خود نگه دارد. آب آن از بارندگی، چشمه های کوه و چشمه های زیرزمینی تولید می شود و در تمام طول سال زمردین باقی می ماند ، و به عنوان "بهشت دنیای انسان" در چین مشهور است. عکس های این دریاچه جزو زیباترین مناظر جهان در سال 1990 بود.

آبشار بافنگ به نام "بهترین از دو جهت" معروف است چون هم بین بازدید کننده های داخلی و هم خارجی این منطقه به عنوان زیباترین جاذبه انتخاب شده است. ارتفاع این آبشار به چهل متر می رسد و بین بازدید کننده ها بسیار محبوب است.

برای مشاوره در خصوص تورها اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

جابان گشت چه ساعتی با شما تماس بگیرد؟

تصویر امنیتی