آژانس مسافرتی جابان گشت کرمانشاه

پیشرو در ارائه خدمات تورهای متنوع گردشگری

جزیره نخل جمیرا


دبی یکی از شهرها و مناطق عمده شیخ‌ نشین ‌های هفت‌گانه در کشور امارات متحده عربی می باشد ، این شهر در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان قرار گرفته است . دبی بیشترین جمعیت را در میان هفت شیخ ‌نشین کشور لوکس امارات دارد و بعد از شهر ابوظبی بزرگ‌ ترین شهر کشور امارات محسوب می شود.
تاریخچه جزیره نخل دبی


یکی از پروژه‌ های ساختمانی بزرگ شهر دبی ، جزایر نخلی هستند که معمولا از آنها با عنوان هشتمین عجایب و زیباترین مناطق گردشگری در جهان شنیده و نام برده می شود و در اینجا به بررسی تاریخچه این جزیره ، مراحل ساخت و ویژگی‌ ها و امکانات مختلف این جزیره زیبا برای شما گردشگران می پردازیم .
به دلیل داشتن مراکز خرید دبی ، مناطق تفریحی دبی ، هتل‌های دبی که بسیار متنوع و چشمگیر اند ، اقامتگاه‌های تفریحی لوکس و سواحل زیبا ، همیشه به عنوان پربازدید ترین مقاصد گردشگری محبوب برای ثروتمندان در سراسر دنیا بوده است .

لازم به ذکر است که سالانه 5 میلیون گردشگر به این شهر سفر می‌کنند و یکی از شهرهای مملو از توریست ها از سراسر جهان شده است و در ضمن بدانید که شیخ محمد بن راشد آل مکتوم تصمیم داشت که این آمار را به ۱۵ میلیون گردشگر برساند .

اما مشکل بزرگی بر سر اجرای این طرح وجود داشت و موضوع اینجا بود که دبی تنها ۷۲ کیلومتر خط ساحلی دارد و برای حل این مشکل ، جزیره‌ ای شبیه به درخت نخل در سال 2006 میلادی ساخته شد و نخل جمیرا نام گرفت و تمام جهان را با تکمیل این پروژه شگفت زده کرد .


همچنین در سال ۲۰۰۱ میلادی در خط ساحلی دبی چیزی به غیر از یک خلیج گرم و کم عمقی دیده نمی شد ، بنابراین شرکت مستغلاتی و املاک نخیل با لاروبی حدود ۱۰۰ میلیون متر مکعب شن از کف اقیانوس و استفاده از GPS برای بالا بردن دقت و توجه بی نظیر ، جزیره‌ ای نخلی شکل با ۱۷ شاخه ساخته شد و به علاوه هفت میلیون تن سنگ در اطراف جزیره به صورت موج شکنی حلالی شکل با بیش از ۱۱ کیلومتر طول انباشته شده است تا از آن در برابر امواج سهمگین و طوفان‌ ها محافظت کند .


ساخت و ساز در پالم جمیرا یا نخل جمیرا ( اولین و کوچک‌ ترین جزیره از جزایر نخلی ) بیشتر از پیش‌ بینی‌ ها و برنامه ریزی شرکت طول کشید اما امروزه گستره وسیعی از مراکز خرید و هتل‌های لوکس و زیبا برای گردشگران و بازدید کنندگان را در خود جای داده است .
همچنین علاوه بر اولین مونوریل خاورمیانه که در طول این جزیره کشیده شده است ، یک تونل ۶ مسیره زیر دریایی هم وجود دارد که ارتباط بین جزیره با سواحل موج شکن را فراهم می کند و منطقه ای فوق العاده لوکس و بی نظیری در سفر به دبی را برای گردشگران و توریست ها ساخته و رونمایی گردید .
امکانات تفریحی جزیره نخل دبی


از امکانات تفریحی برای گردشگران می توان به : مراکز خرید مجلل ، هتل‌های متعدد ، اقامتگاه‌های تفریحی لوکس و سواحل زیبا ، چندین هتل لوکس ، شش هتل مجلل ، چهار هزار ویلای گران قیمت و لوکس ، یک هزار خانه آبی منحصر به فرد ، زمین های تهبیه شده برای ورزشهای ساحلی ، پنج هزار آپارتمان ساحلی جهت اقامت گردشگران ، تفرجگاه ساحلی ، پارک های آبی برای کودکان و بزرگسالان ، رستوران های متعدد ، فروشگاه های بزرگ برای خرید در دبی شما ، اماکن ورزشی شامل مجهزترین تجهیزات ورزشی ، چشمه آب معدنی برای درمان و حفظ سلامتی و اسپا ، سینماها و مکان های مختلف برای شیرجه و شنا و … ، انواع کافه و بوفه و بار و با این همه مراکز و مکان های تفریحی باعث شده است همواره این مکان به یکی از مقاصد گردشگری محبوب برای ثروتمندان و توریست ها به شمار رود .

 

برای مشاوره در خصوص تورها اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

جابان گشت چه ساعتی با شما تماس بگیرد؟

تصویر امنیتی