آژانس مسافرتی جابان گشت کرمانشاه

پیشرو در ارائه خدمات تورهای متنوع گردشگری

جنگل گیسوم

از تهران تا جنگل گیسوم پنج ساعت و نیم فاصله دارید، یعنی ۴۰۶ کیلومتر. اگر از رشت هم بخواهید بروید باید بدانید این ساحل در ۸۸ کیلومتری‌اش قرار گرفته. گیسوم آخرهای گیلان واقع شده، در ۳۰ کیلومتری جاده اسالم-خلخال. اگر از انزلی هم بخواهید بروید تا ساحل گیسوم حدود یک ساعت راه در پیش دارید.

مساحت این جنگل، حدود ۸۰ کیلومتر است. اسم این جنگل و ساحل از روستای همان حوالی برداشته شده و به‌خاطر داشتن امکانات رفاهی برای گردشگران، مثل پارکینگ، رستوران و اتاق اجاره‌ای، و از طرف دیگر کنار هم بودن جنگل و ساحل دریا، مقصد محبوبی برای توریست‌هاست.

این جنگل، جزو جنگل‌های توریستی شمال ایران است، بنابراین انتظار جنگل بکر و خلوتی را نداشته باشید، برای پیدا کردن جای بکر و خلوت باید بروید توی جنگل و کمی از جاده دور شوید. آلاچیق‌ هم در جنگل پیدا می‌شود، البته اگر شانس بیاورید و خالی‌اش را پیدا کنید.

پوشش گیاهی این جنگل شامل ۷۶ گونه است؛ بنابراین از گردش در میان درختان خسته نمی‌شوید. درخت آلو، ازگیل، انار، انجیر، ‌به، زردآلو و سیب از درخت های این منطقه اند.

هنوز تصویر جنگل جلو چشمتان است که به ساحل شنی می‌رسید. بعضی‌‌ها کنار ساحل چادر می‌زنند و بعضی دیگر روی ماسه‌های نرم یا زیرانداز می‌نشینند. به‌غیر از آفتاب گرفتن، می‍شود شنا کرد یا قایق‌سواری.

می‌‌شود با موتور چهارچرخ در ساحل گشتی زد یا پاراسل، اسب‌سواری و پاراگلایدر ولی از آنجا که ساحل گیسوم توریستی‌ست برای وسایل تفریحی‌اش باید پول خوبی هم خرج کرد. در حاشیه‌ ساحل، پارک بادی و ترامپولین هم برای سرگرم شدن بچه‌ها هست.

کنار ساحل، بازارچه کوچکی هم هست که وسایل حصیری و صنایع دستی  و مربا و چیزهای ترش می‌فروشد. در همان ساحل بلال، آش، فالوده و لبو هم پیدا می‌شود. تصویر ماهی‌های تازه‌ای که چیزی از صیدشان نگذشته و دارند روی زغال کباب می‌شوند، شما را هم وسوسه‌ خواهد کرد.
برای مشاوره در خصوص تورها اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

جابان گشت چه ساعتی با شما تماس بگیرد؟

تصویر امنیتی