آژانس مسافرتی جابان گشت کرمانشاه

پیشرو در ارائه خدمات تورهای متنوع گردشگری

دیدنیهای میلان


شهر میلان یکی از دو شهر بزرگ ایتالیاست که در شمال کشور ایتالیا و در میان دشت لومباردی قرار گرفته است. در شهر زیبای میلان در کنار جاذبه های تفریحی و وجود برج های مدرن معاصر، عمارت ها و بناهای تاریخی زیبایی وجود دارد. این شهر یکی از قطب های مالی و اقتصادی در جهان می باشد که به علت وجود جاذبه های تاریخی و تفریحی و گردشگری در طول سال میلیون ها بازدید کننده از سراسر جهان را در خود جای می دهد. در ادامه این مطلب به معرفی تعدادی از زیباترین و مهمترین جاذبه های فرهنگی ، گردشگری و تفریحی شهر میلان می پردازیم.


میدان دومو

شاخص ترین میدان شهر میلان ایتالیا، میدان دومو می باشد. در این میدان جاذبه های زیاد تفریحی و تاریخی قرار دارد. بناهایی مثل گالریا ویتوریو ایمانوئل دوم ، پالازو کارمیناتی ، بنای شاه ویکتور امانوئل دوم، کلیسای میلان ، پالازیو دیل آرنگاریو و قصر سلطنتی در این میدان قرار گرفته است.


کلیسای میلان

کلیسای جامع شهر میلان که معروف به دوئمو می باشد از شاخص ترین دیدنی های این شهر محسوب می شود. این کلیسای بسیار بزرگ و زیبا در سال ۱۳۸۶ میلادی برگرفته از سبک گوتیک ساخته شده است. ساخت این کلیسای بزرگ پنج قرن متمادی به طول انجامیده است. از بام این کلیسا می توان تمام شهر میلان را مشاهده کرد. در این کلیسای مقدس اتاق های اعتراف بسیاری وجود دارد. نمای این بنا از سنگ مرمر سفید بوده و هزاران مجسمه در سردر کلیسا قرار گرفته است که مهمترین آن مجسمه ی مریم مقدس می باشد. همچنین صدها مناره مخروطی شکل در آن مشاهده می شود. این کلیسا به عنوان اولین کلیسای بزرگ سبک گوتیک شناخته شده و در میان کلیساهای کاتولیک، دومین کلیسای بزرگ جهان می باشد.


کلیسای سانتا ماریا دل گراتزیه

صومعه کلیسای سانتا ماریا دل گراتزیه در سال ۱۴۶۹ میلادی در شهر میلان ساخته شده است. یکی از جاذبه های منحصر به فرد این کلیسا مشاهده نقاشی مشهور شام آخر لئوناردو داوینچی که نشان دهنده مسیح و حواریونش است، بر دیوار آن می باشد. هرچند این کلیسا چندان بزرگ نمی باشد ولی به علت وجود نقاشی معروف شام آخر بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان می باشد، طوری که بلیط آن را باید از چند ماه قبل تهیه کرد و فرصت تماشای این نقاشی از نزدیک تنها ۱۵ دقیقه می باشد.


گالری هنری بررا

گالری هنری بررا در قصری تاریخی و بسیار بزرگ قرار دارد. در این گالری می توانید بهترین تابلوهای نقاشی از هنرمندان ایتالیایی را ببینید.


قلعه اِسترفورتِزکو

در میان شهر میلان قلعه اِسترفورتِزکو قرار دارد. که مشاهده آن بسیار لذت بخش می باشد. همچنین چندین موزه معروف در کنار این قلعه وجود دارد. این موزه ها شامل موزه هنرهای باستانی، موزه مصر باستان، موزه پیش از تاریخ و موزه موسیقی وجود دارد. آخرین ساخته مجسمه ساز معروف ایتالیا میکل آنژ به نام روندا نی نی پییِتا در اطراف قلعه و در موزه هنر باستان وجود دارد.


بیببلیونکا آمبروسیانا

بیببلیونکا آمبروسیانا کتابخانه ای تاریخی می باشد که گالری هنری آمبروسیان که گنجینه هایی متعلق به قرن های پانزده تا هفده میلادی می باشد در آن قرار گرفته است.


موزه ی پولدی پزولی

در قرن نوزدهم میلادی موزه ی پولدی پزولی در شهر میلان ساخته شده است. این موزه باشکوه به عنوان کلکسیون خصوصی جیان جیاکومو پولدی پزولی و مادرش روزا تریوولزیو می باشد. در این موزه کلکسیون هایی از شمال ایتالیا و هلند و فنلاند وجود دارد که همواره بازدید کنندگان زیادی جهت تماشا به خود می بیند.


پارک سمپیون

پارک بزرگ سمپیون در حدفاصل قصر فورزا و میدان سمپیون واقع شده است. که وسعت آن بیش از چهل و هشت هکتار می باشد. پارک سمپیون محبوبیت زیادی در بین گردشگران شهر میلان دارا می باشد و همواره به عنوان جذاب ترین مکان تفریحی مورد استفاده قرار می گیرد. در این پارک دریاچه و سالن آمفی تئاتر و طاقی به نام طاق صلح قرار دارد که جهانگردان زیادی از جلوه های بی نظیر آن لذت می برند.


قصر فورزا

قصر فورزا یکی از بزرگ ترین قلعه های تاریخی کشور ایتالیا می باشد که محل حکومت دوک میلان بوده است. امروزه در این قصر موزه های زیادی جهت بازدید گردشگران ساخته شده است. از نکات دیدنی و جذاب این قصر تاریخی وجود تندیس میکل آنژ و دست نوشته های داوینچی می باشد. همچنین سقف اتاق سالا دل آس در این قصر توسط نقاشی لئوناردو داوینچی نقاشی شده است.


گالری ویتریو امانوئل دوم

گالری امانوئل دوم به شکل صلیب مانند ساخته شده است. این بنای تاریخی و زیبا دارای سقفی شیشه ای و منحصر به فرد می باشد که جلب توجه زیادی برای بازدید کنندگان آن دارد. علاوه بر وجود گالری زیبا در این مجموعه، وجود رستوران ها و مغازه های لوکس سبب جذب گردشگران زیادی شده است.


کلیسای سنت امبرادو

کلیسای سنت امبرادو به عنوان قدیمی ترین کلیسای شهر میلان می باشد که برگرفته از معماری رومی است. این کلیسای تاریخی در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است. نکته با اهمیت این کلیسای ارزشمند وجود محراب طلایی رنگ در این بنا می باشد.


خانه اُپرا میلان

خانه اُپرا میلان بنایی کم نظیر و یکی از با قدمت ترین خانه های اُپرا در ایتالیا می باشد. این بنا باشکوه در قرن هجدهم میلادی ساخته شده است. وجود جلوه های زیبا و تماشایی در این بنا همواره لحظه های جذاب و خاطره انگیز برای علاقه مندان به هنر موسیقی و تئاتر پدید می آورد.

تالار پیاتزا دی مرکانتی

بنای پیاتزا دی مرکانتی عمارتی از سنگ مرمر سیاه و سفید در سال ۱۲۳۳ میلادی در شهر میلان ساخته شده است. کاربری این بنای زیبا دادگاه و محلی برای قضاوت بوده است. وجود دریاچه لوگانو و درخت های نخل زیبا در این مجموعه تاریخی حس میلان قرون وسطی را برای گردشگران و بازدیدکنندگان تداعی می کند. 

برای مشاوره در خصوص تورها اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

جابان گشت چه ساعتی با شما تماس بگیرد؟

تصویر امنیتی