آژانس مسافرتی جابان گشت کرمانشاه

پیشرو در ارائه خدمات تورهای متنوع گردشگری

دریاچه شگفت انگیز

بزرگترین آینه دنیا در بولیوی (Salar De Uyuni)


بزرگترین دریاچه نمک دنیا یا جایی که گردشگران آن را به نام بزرگترین آینه دنیا می‌شناسند، در کشور بولیوی و در منطقه‌ای در جنوب غربی این کشور به نام سالار دو یونی، واقع شده است؛ دریاچه‌ای عظیم در میان سه کوه، که به تنهایی ۷۰ درصد از لیتیوم جهان را در خود جای داده است.
دریاچه نمک بولیوی آنقدر حیرت‌انگیز است که افسانه‌های زیادی درباره شکل‌گیری آن در میان مردم بومی رواج دارد. یکی از معروف‌ترین این افسانه‌ها، این است که در گذشته انسان‌های غول‌پیکری در این منطقه زندگی می‌کردند که هریک از سه کوه اطراف دریاچه، یکی از آن انسان‌ها هستند. بر اساس این افسانه، وقتی همسر یکی از این انسان‌های غول‌پیکر می‌میرد، او آنقدر گریه می‌کند که از اشک‌هایش دریاچه نمک شکل می‌گیرد.


این دریاچه که قدمت آن به دوران پیش از تاریخ بازمی‌گردد، میراثی از تغییرات طبیعی زمین است. اگر برای دیدن این دریاچه، برنامه‌ریزی می‌کنید، به خاطر داشته باشید که ماه‌های بارانی سال را انتخاب کنید. زیبایی این دریاچه نمک، در روزهای بارانی صد چندان می‌شود و همه چیز آنقدر شفاف می‌شود که تشخیص دادن مرز بین زمین و آسمان را غیرممکن می‌کند.
شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید، سطح صاف دریاچه نمک بولیوی، آنقدر شفاف و درخشان است که بسیاری از کشورها برای تنظیم ماهواره‌های خود، از آن به عنوان یک نماد مطمئن موقعیت‌شناسی استفاده می‌کنند.برای مشاوره در خصوص تورها اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

جابان گشت چه ساعتی با شما تماس بگیرد؟

تصویر امنیتی